Diecezjalny Duszpasterz Niesłyszących w Diecezji Tarnowskiej

Ks. Piotr Grzanka
ul. Orla 47, 39-200 Dębica
kom. 608 452 942

Msze św. w języku migowym na terenie diecezji tarnowskiej

• Okręg bocheński
    Duszpasterze: Ks. Mateusz Duda – par. pw. św. Jana Nepomucena,.
    Msza św. w I niedzielę miesiąca o godz. 12:30, Kościół Szkolny, ul. Bernardyńska.
  • Okręg brzeski:
    Duszpasterz: Ks. Mateusz Duda – par. pw. św. Jana Nepomucena, do pomocy Ks. Piotr Kotarba - Okulice
    Msze św. w III niedzielę miesiąca o godz. 14.00, Kościół pw. Ducha Świętego, ul. Kościuszki.
  • III. Okręg dębicki:
    Duszpasterz: Ks. Piotr Grzanka - Dębica-Latoszyn, do pomocy Ks. Piotr Fela - Nagoszyn.
    Msze św. w II i IV niedzielę miesiąca o godz. 10.30, Kościół klasztorny Matki Bożej Anielskiej, ul. Chopina.
  • Okręg mielecki:
    Duszpasterz: Ks. Kamil Kopyt - Mielec par. Św. Mateusza Ap. i Ew., do pomocy Ks. Sławomir Czub - Przecław
    Msza Św. w I i III niedzielę miesiąca o godz.15.00, kościół św. Marka, ul. Rzochowska.
  • Okręg nowosądecki:
    Duszpasterz: Ks. Tomasz Koźbiał - Nowy Sącz, par. św. Kazimierza, do pomocy Ks. Dariusz Zachwieja - Mogilno
    Msze św.  w I i III niedzielę miesiąca o godzinie 10.00, Kaplica p.w. Przemienienia Pańskiego, ul. Ducha Świętego.
  • Okręg tarnowski:
    Duszpasterz: Ks. Damian Migacz - Tarnów, par. św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej, kom. 504903710, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do pomocy Ks. Radosław Olejarz - par. MBSzkaplerznej w Tarnowie.
    Msza Św. w II i IV niedzielę miesiąca, godz. 11:00, kościółek Św. Józefa, ul. Dwernickiego.

Wykwalifikowanych ośrodkach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z wadą słuchu:

- Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum dla dzieci niesłyszących z specyfiką surdopedagogiki, ul. Jagiellońska 32 w Nowym Sączu.
- Zespoł Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących w Tarnowie (Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Technikum, Liceum Ogólnokształcące).

ul. Lippóczy’ego
www.nieslyszacytarnow.pl

Szkoła zapewnia: indywidualizację nauczania i terapię mowy, umożliwiające osiąganie sukcesów, realizację programów nauczania dostosowanych do potrzeb i możliwości ucznia, zróżnicowaną formę zajęć dydaktycznych, bezpłatne miejsce w internacie.