Kurs dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej rozpocznie się w Tarnowie dnia 25 marca. Jak do tej pory, kurs będzie prowadzony pod kierunkiem ks. dra Bolesława Margańskiego, który jest diecezjalnym duszpasterzem oraz odpowiedzialnym za formację nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Kurs będzie obejmował sześć sobót (25 marca; 1, 8, 22, 29 kwietnia oraz 6 maja). Spotkania będą rozpoczynały się o godz. 9.00 i trwały do ok. godz.14.00.

Ze względu na bardzo krótki okres, który dzieli nas od rozpoczęcia kursu zgłoszenia będą przyjmowane tylko do końca lutego. Zgłoszenia kandydatów należy dokonywać w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej najlepiej w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 14 631 73 80. Przy zgłoszeniu należy podać nazwę parafii, imię i nazwisko kandydata, datę jego urodzenia oraz adres. Wypełnioną kartę kandydata (dostępną w Internecie) ze zdjęciem oraz z dołączoną opinią (skierowaniem) proboszcza kandydat przywozi na pierwsze spotkanie czyli 25 marca br. Koszt całego kursu wynosi 200 zł.

W przyszłym roku nie będzie takiego kursu!

Dni skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej odbędą się:
25 lutego  – Tarnów, rozpoczęcie w kościele Księży Filipinów
11 marca – Nowy Sącz, Bazylika Mniejsza
18 marca – Tarnów, rozpoczęcie w kościele Księży Filipinów

Wszystkie dni skupienia rozpoczynają się o godz. 9.00 i trwają do ok. 13.30.

Karta zgłoszeniowa