I czyt. Jr 23,1-6; Ps 23; II czyt. Ef 2,13-18; Ew. Mk 6,30-34

Rozpoczynając kolejny tydzień naszego pielgrzymowania do „Domu Ojca” gromadzimy się w naszej świątyni. Jest ona naszym domem, w którym Bóg Ojciec przez Jezusa Chrystusa buduje z nas żywy Kościół. Jest w nim miejsce dla każdego człowieka, tak pojedynczych osób, jak i różnych ruchów i stowarzyszeń, które Duch Święty nieustannie powołuje w Kościele. Zadaniem nas wszystkich: kapłanów, wiernych świeckich oraz przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń – jest wspólna troska o Kościół jako nasz dom. Chrystus zaprasza nas dzisiaj, abyśmy „wypoczęli nieco”. Złóżmy więc na Jego ołtarzu wszystkie nasze intencje, a świadomi własnej niedoskonałości przepraszajmy za grzechy przeciwko wspólnocie Kościoła.

Bóg jest naszym Ojcem, do którego mamy śmiały przystęp przez Jezusa Chrystusa. Zgromadzeni więc wokół ołtarza Chrystusa zanieśmy nasze wspólne prośby i błagania.

1. „Ja sam zbiorę resztę swego stada”. Módlmy się za cały Kościół, Bożą owczarnię, aby wobec całego świata dawała czytelne świadectwo dobroci i miłości Boga.
  2. „Ustanowię zaś nad nimi pasterzy, by je paśli”. Módlmy się za wszystkich pasterzy Kościoła, aby przez głoszenie Ewangelii i sprawowane sakramenty pomogli nam dostąpić zbawienia.
  3. „Wtedy Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiadali Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali”. Módlmy się w intencji wszystkich ruchów i stowarzyszeń, aby pomagały nam w spotkaniu z Jezusem Chrystusem.
  4. „W jego dniach Juda dostąpi zbawienia”. Módlmy się w intencji naszych bliskich zmarłych (NN), aby obmyci krwią Chrystusa Pana dostąpili łaski zbawienia.
  5. „A on rzekł do nich: Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco!”. Módlmy się w intencji całej naszej wspólnoty eucharystycznej, abyśmy potrafili po trudach dnia i tygodnia odpoczywać przy Bogu.

Wszechmogący Boże, Twoja dobrość przewyższa pragnienia zwracających się do Ciebie. Wysłuchaj nasze modlitwy i błogosław w naszych dobrych pragnieniach. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Kończy się Ofiara Chrystusa, w czasie której pojednał On nas z sobą i zburzył rozdzielający nas mur wrogości. Jezus zaprasza nas, abyśmy, wracając do naszego codziennego życia byli świadkami prawdy o Bogu, który żyje w swoim Kościele, w naszych rodzinach oraz wspólnotach religijnych. Na czas dawanie naszego świadectwa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Na wejście – „Złącz, Panie, miłujących Cię”

Na przygotowanie darów – „Jeden chleb”

Na komunię – „Idzie, idzie Bóg prawdziwy”

Na uwielbienie – „Niech żyje Jezus zawsze w sercu mym”